Projekt „Miss M”

[vc_row iron_row_type=”in_container” iron_remove_padding_medium=”” iron_remove_padding_small=”” iron_overlay_pattern=”” iron_parallax=”” iron_bg_video=””][vc_column][vc_column_text]Miss M. jako nowe spojrzenie na symbol nieśmiertelnego piękna:

Projekt zakłada ponowne, alternatywne odczytanie klasycznych utworów ikony popkultury. Tradycyjne pianino zostanie zestawione z elektronicznymi improwizacjami oraz wokalnymi wariacjami Doroty Kołodziej, co stanowi swoisty dialog współczesności z klasyką. Wyjątkowości całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, iż kultowa postać Marylin Monroe zostaje tu odczytana nie jako odtwórczyni swoich ról, czy wykonawczyni piosenek, ale osoba, która przez całe lata żyła w samym centrum zainteresowania publiczności i stała się główną bohaterką dokumentu o samej sobie. Eksperyment muzyczny bazuje na fenomenie sławy, pragnie dowiedzieć się, ile pozostało z symbolu Hollywood lat 50. Poszukuje jej w nowoczesnych aranżacjach klasycznych dzieł, ponowne zapisuje i odtwarza dokument o najsłynniejszej blondynce świata.
Projekt ma formę 45-minutowego spektaklu muzycznego, do którego wizualizację zaprojektował wrocławski artysta – Hubert Kielan. Stworzył on szereg wizualizacji oraz filmów video dopasowanych tematycznie i estetycznie do zamierzeń przedsięwzięcia.

Reżyseria: Michał Grzegorzek.
Autorzy muzyki: Damian Borowiec, Tomasz Bednarczyk, Dorota Kołodziej
Autor wizualizacji: Hubert Jerzy Kielan

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

 • projekt miss m
  Projekt miss m
  by
 • Projekt miss m
  by
 • Projekt miss m
  by Krystyna Jabczyńska
 • Projekt miss m
  by
 • Projekt miss m
  by
[vc_row iron_row_type=”in_container” iron_remove_padding_medium=”” iron_remove_padding_small=”” iron_overlay_pattern=”” iron_parallax=”” iron_bg_video=””][vc_column][vc_empty_space height=”12px”] Posłuchaj➝
[vc_column_text]

Fragment Recenzji:

 

Pismo Teatr 12/2013

„Jeszcze jeden punkt programu (…), a mianowicie kończący festiwal audioperformans (bo „koncert” to w tym przypadku zdecydowanie za mało) aktorki Gardzienic, Doroty Kołodziej. Miss M. to nowe odczytanie piosenek Marilyn Monroe, przearanżowanych na współczesne brzmienia klubowe z towarzyszeniem pianina preparowanego i błyskotliwych, zastępujących oświetlenie sceny wizualizacji. Taka estetyka to ostatnie, czego można by się spodziewać w OPT, dlatego też koncert wywołał na widowni pewną konsternację – nie da się jednak nie zauważyć, że Miss M. jest fenomenalnym performansem technicznym, w rozumieniu Jona McKenzie’ego, i perfekcja wykonania zasłużyła na pełen szacunek odbiorców.”

Adam Karol Drozdowski

 [/vc_column_text] Posłuchaj➝

[/vc_column][/vc_row]